Efes Antik Kenti'nin Dünü, Bugünü ve Geleceği İçin...

AŞAĞI KAYDIRIN

Bu sayfa çalışılmaktadır, görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Kültürel, tarihi ve felsefî mirasımız; geçmişten aldığımız güçle, geleceğe doğru atacağımız adımları yönlendiren kıymetli bir hazinedir.

Efes Vakfı; dünya kültürel mirasının ve Türkiye’nin sahip olduğu en önemli tarihi değerlerden biri olan Efes Antik Kenti’nin korunması ve bölgenin tüm dünyaya tanıtımı konusunda faaliyetler sürdürmek amacıyla 2010 yılında kurulmuştur.

Efes Vakfı olarak, Avusturya Arkeoloji Enstitüsü (ÖAW) iş birliğiyle Efes Antik Kenti’nde tamamladığımız arkeolojik kazılarla; kültürel mirasımızın korunması, gelecek nesillere aktarılması ve bu sayede tarihi ve kültürel değerlerimizin farkındalığının artırılmasına katkıda bulunuyoruz.

 

Efesliler:
"The Ephesians"

Efes Vakfı, düzenleyeceği etkinlikler, teknoloji ve dijital platformlar aracılığıyla, kültürel miras bilinci, farkındalığı ve kendini geliştirme tutkusu yüksek gönüllüleri bir araya getiren Efesliler: “The Ephesians” topluluğunu oluşturmayı en önemli hedeflerinden biri olarak belirlemiştir.

  • 1 Dolar, 1 Euro, 1 Türk Lirası

    Bağış yaparak siz de bu tarihi mirası koruma yolunda bir adım atabilirsiniz. Efes Antik Kenti'nin geleceği için destek olabilir, koruma ve restorasyon çalışmalarını güçlendirebilirsiniz.

Birlikte daha güçlüyüz ve bu mirasa değer veren her bağış Efes’in geleceğini aydınlatacaktır.

Birlikte Efes’e ışık tutalım…

Etkinliklerimizden haberdar olmak için bültenimize abone olun.

Efes Antik Kenti'ni Keşfedin

Efes Antik Kenti’nin altın çağında parlayan; Mimarlığın zekası, doğanın uyumu, yaşamın ritmi, tarımın verimliliği, felsefenin derinliği, sanatın coşkusu, modanın izleri, müziğin ahengi, dansın zarafeti, ticaretin canlılığı ve zanaatın ustalığıyla işlenmiş bu benzersiz hikayeyi keşfedin, esinlenin.ve yaratıcı endüstriler üretin.

Restorasyon Projelerimiz